Dziś jest: wtorek, 10 grudzień

Imieniny: Julii, Bogdana, Grzegorza

Zakopane – informacje ogólne

Nie ma chyba osoby w Polsce, która nie słyszałaby o Zakopanem. Jest to najpopularniejsza i najbardziej znana miejscowość położona w polskich górach. Nazywane jest często „zimową stolicą Polski” czy „stolicą Tatr” co oddaje jego wagę na turystycznej mapie kraju.

Położone na pograniczu Podhala i Tatr miasto oferuje turystom bardzo szeroką gamę atrakcji – od górskich wycieczek po modne kluby czy baseny termalne i salony odnowy biologicznej.

Największym atutem miasta jest oczywiście jego położenie. Góry widać tu niemal z każdego miejsca a wycieczkę rozpocząć można właściwie spod drzwi hotelu, pensjonatu czy kwatery. Najbardziej rozpoznawalnym szczytem jest oczywiście przypominający śpiącego rycerza Giewont. Góruje on nad miastem niczym niemy strażnik. Przy dobrej pogodzie z łatwością rozróżnić można także inne tatrzańskie szczyty, a niektóre mogą być także celem krótszej lub dłuższej wycieczki.

Samo Zakopane tętni życiem właściwie o każdej porze roku. Zimą ściągają tu rzesze miłośników białego szaleństwa, latem spragnieni pięknych krajobrazów i górskich wędrówek. Wiosna i jesień, choć znacznie spokojniejsze mają także swoich fanów, którzy wolą puste szlaki i przyrodę budzącą się do życia lub zapadającą właśnie w zimowy sen.

Tak więc Zakopane godne jest odwiedzenia i poznania o każdej porze roku. A liczne atrakcje sprawiają, że nawet w czasie niepogody nie sposób się tu nudzić.